KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345014
*
nr 934 5014
Stefan Tunedal
(f. 1959), Sverige
Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), Zakhyntos, signerad, 70x76
Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:41:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 15:46:23
1
700 kr
12/1 19:00:21
2
600 kr
12/1 19:00:21
1
700 kr (Budbetjänt)
12/1 19:04:24
2
800 kr
12/1 19:11:23
1
1.000 kr
12/1 19:20:09
3
1.100 kr
12/1 19:23:00
1
1.200 kr
12/1 19:24:04
3
1.300 kr
12/1 19:25:51
1
1.500 kr
12/1 19:27:03
3
1.500 kr
12/1 19:27:03
1
1.500 kr (Budbetjänt)
12/1 19:27:21
3
1.600 kr
12/1 19:31:15
1
1.800 kr
12/1 19:32:13
3
1.800 kr
12/1 19:32:13
1
1.800 kr (Budbetjänt)
12/1 19:32:34
3
2.000 kr
12/1 19:33:46
1
2.000 kr
12/1 19:33:46
3
2.000 kr (Budbetjänt)
12/1 19:34:28
1
2.200 kr
12/1 19:36:46
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige zakhyntos
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Stefan Tunedal
Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 5014
Stefan Tunedal
(f. 1959), Sverige
Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), Zakhyntos, signerad, 70x76
Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 15:46:23 | 1 | 700 kr |
12/1 19:00:21 | 2 | 600 kr |
12/1 19:00:21 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
12/1 19:04:24 | 2 | 800 kr |
12/1 19:11:23 | 1 | 1.000 kr |
12/1 19:20:09 | 3 | 1.100 kr |
12/1 19:23:00 | 1 | 1.200 kr |
12/1 19:24:04 | 3 | 1.300 kr |
12/1 19:25:51 | 1 | 1.500 kr |
12/1 19:27:03 | 3 | 1.500 kr |
12/1 19:27:03 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
12/1 19:27:21 | 3 | 1.600 kr |
12/1 19:31:15 | 1 | 1.800 kr |
12/1 19:32:13 | 3 | 1.800 kr |
12/1 19:32:13 | 1 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
12/1 19:32:34 | 3 | 2.000 kr |
12/1 19:33:46 | 1 | 2.000 kr |
12/1 19:33:46 | 3 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
12/1 19:34:28 | 1 | 2.200 kr |
12/1 19:36:46 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige zakhyntos
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30